Дорожньо-транспортні пригоди можна спостерігати щодня у величезній кількості. Благо, багато хто з них закінчується без серйозної шкоди для учасників. Однак бувають і такі, де шкоди, завдані транспорту, неможливо не помітити. У разі стягнення коштів при ДТП є необхідністю, якщо ви хочете отримати компенсацію за зіпсоване майно.

Послуги юриста із захисту прав у цій сфері – найкраще рішення. Досвідчений виконавець, який спеціалізується на ДТП, зможе швидко зорієнтуватися в ситуації, дати слушну пораду, продумати ефективний план дій та розробити виграшну стратегію поведінки у досудових та судових розглядах. Але підключати такого експерта необхідно одразу після події. А ще краще, якщо у вас є телефон адвоката, який зможе прибути на місце аварії для моментальної консультації.

Як стягнути кошти за ДТП?
Залежно від ступеня пошкоджень та вини відповідача шанси на позитивний результат у справі можуть серйозно змінюватись. Звичайно, останню ще доведеться довести. Але при здійсненні правильних дій відразу після аварії ймовірність довести провину опонента стає ще вищою. Збирати доказову базу слід з самого початку.
Можуть знадобитися різні матеріали:
  - Дані з автомобільних реєстраторів;
  - свідчення свідків та інших учасників руху, які на той час перебували поблизу;
   - відомості про стан здоров'я водія;
  - відомості про стан винуватця ДТП, перевірка щодо алкогольного чи наркотичного сп'яніння, інші чинники, які можна вважати перешкодою для адекватної поведінки та керування транспортним засобом.

Усе це можна розцінити суддею, як вагомий доказ провини під час розглядів. А для вас, відповідно, стане найефективнішим інструментом у боротьбі за компенсацію.
 Наша компанія пропонує такі послуги - адвокат безкоштовна консультація Київ, а також, оскарження рішень податкової, по всій Україні. 

   Страхові компанії та ДТП з орендованим транспортом.
При дорожньо-транспортній пригоді з орендованим транспортним засобом виникає питання про відшкодування збитків, заподіяних автомобілем внаслідок аварії. Хто відшкодовує збитки у таких випадках? Відповідь це питання залежить від наявності страховки та умов договору оренди.

Страхові компанії відіграють ключову роль під час вирішення питання про відшкодування збитків за ДТП з орендованим транспортом. Вони проводять розслідування події, визначають ступінь провини водія та встановлюють розмір відшкодування.

Якщо у водія, який перебував за кермом орендованого автомобіля, є своя страховка ГО (цивільна відповідальність), то насамперед шкода може відшкодовуватися згідно з цією страховкою. У такому разі страхова компанія сплатить збитки за страховим полісом у рамках передбаченої суми.

Якщо ж у водія, винного у ДТП, немає страховки ДО або її сума недостатня для повного відшкодування збитків, страховими компаніями, які обслуговують орендодавця, може бути укладено особливий договір. У рамках цього договору страхова компанія, яка обслуговує орендодавця, відшкодовує збитки від свого імені, а потім вимагає компенсації від винуватця ДТП.

У випадках, коли водій орендованого транспорту не може бути ідентифікований або відповідає за заподіяння шкоди, але сам не може відшкодувати його, страхова компанія орендодавця може здійснити виплату за договором страхування від нещасних випадків та шкоди третім особам. Цей механізм дозволяє здійснити виплату та відшкодувати збитки у такій ситуації.

Отже, страхові компанії відіграють важливу роль у відшкодуванні збитків за ДТП з орендованим транспортним засобом. Вони проводять розслідування події, визначають ступінь провини водія та встановлюють розмір відшкодування. Залежно від умов договору оренди та наявності страховки, збитки можуть бути відшкодовані за різними схемами — від страховки ГО водія до договору з орендодавцем. У будь-якому випадку, жертва аварії має право вимагати повного відшкодування завданих збитків.

Позовні вимоги у разі аварії з орендованим авто.
У разі аварії з орендованим автомобілем можуть виникнути спірні питання щодо відшкодування збитків та позовних вимог.

Щоб зрозуміти, які позовні вимоги можна пред'явити у разі аварії з орендованим авто, необхідно враховувати такі факторы:

Винуватець аварії: Якщо винуватцем аварії є орендар автомобіля, то збитки має відшкодовувати сам орендар. Якщо ж аварія сталася з вини іншого водія, то винуватець аварії має відшкодовувати збитки.
Страховка авто Зазвичай при оренді автомобіля власник надає страховку на випадок аварії. У цьому випадку шкода може відшкодовуватися за рахунок страхової компанії власника автомобіля. Однак, у ряді випадків, страхові компанії можуть відмовлятися відшкодовувати збитки, ґрунтуючись на різних умовах договору страхування. У такому разі орендарю може знадобитися звернутися з позовом до страхової компанії для отримання відшкодування збитків.
Треті особи: Якщо внаслідок аварії постраждали треті особи, виникає питання про відшкодування їх збитків. У такому разі третім особам також може знадобитися позовні вимоги до орендаря автомобіля або страхової компанії.