ДТП із орендованим транспортом стала не рідкістю на дорогах. Проте, у разі аварії із залученням орендованого транспорту, питання відшкодування збитків може спричинити безліч питань. Хто і як має компенсувати збитки?

Говорить Жаріков Андрій Олександрович  , власник орендованого транспорту несе відповідальність перед постраждалими за завдану шкоду. Законодавством встановлено, що орендар автотранспортного засобу відповідає за наслідки, пов'язані з його використанням. Проте, який завжди така відповідальність визначається об'єктивно. У деяких випадках вину можна перекласти на водія.

  *** Якщо водій орендованого автомобіля порушив правила дорожнього руху, він несе персональну відповідальність перед постраждалими. У цьому випадку претензії можуть бути пред'явлені як до водія, так і до орендодавця. Визначити частку відповідальності у кожному даному випадку допоможуть експертиза та докази, зібрані адвокатом.

Таким чином, у разі ДТП з орендованим транспортом відповідальність за шкоду може бути як на водії, так і на орендодавці. При цьому важливо звернутися до досвідченого адвоката, який допоможе налагодити процес відшкодування збитків та визначити частку відповідальності кожної сторони.
 Наша компанія пропонує, розблокування податкових накладних в Україні, а также для водіїв, безкоштовна консультація юриста Київ, та в Київській області.

   Відшкодування збитків при ДТП з орендованим транспортом
У випадку, якщо відбувається дорожньо-транспортна пригода з орендованим транспортним засобом, виникає питання про відшкодування збитків, спричинених цією пригодою. Хто нестиме відповідальність за відшкодування збитків у такій ситуації?

Відповідно до чинного законодавства, відповідальність за збитки, пов'язані з ДТП, покладається на винуватця пригоди. Це означає, що якщо орендар орендованого автомобіля є винуватцем ДТП, він нестиме відповідальність за всі наслідки, включаючи відшкодування матеріальних збитків.

Однак у певних випадках орендодавець може бути притягнутий до відповідальності. Наприклад:
  - Якщо орендодавець надав орендарю несправний транспортний засіб, що спричинило аварію.
  - Якщо орендодавець не надав орендарю повну інформацію про стан та правильне використання орендованого автомобіля.
  - Якщо орендодавець порушив законодавство при наданні послуг з оренди автомобіля, внаслідок чого сталася ДТП.

Таким чином, у разі ДТП із орендованим транспортним засобом необхідно визначити винного у пригоді. У разі, якщо винуватцем є орендар, він нестиме відповідальність за відшкодування збитків. Однак у деяких ситуаціях орендодавець може бути притягнутий до відповідальності.