Іноді до спаму потрапляють листи, надіслані за всіма правилами. Розберемося, чому таке може статися.

Користувачі скаржаться на спам. Якщо розсилка не відповідає початковій тематиці або очікуванням передплатників, одержувачі часто позначають її як спам. У цьому випадку поштова служба може заблокувати IP-адресу або домен відправника.

Варто враховувати, що скарги користувачів на спам отримують не лише поштові сервіси, а й сервіси для надсилання email-розсилок. За великої кількості скарг сервіс email-розсилок заблокує обліковий запис відправника.

Щоб такого не трапилося, слідкуйте за показниками відмов (відсоток адрес, які у відповідь на відправку листів, повернули помилку) та кількістю скарг на спам. Якщо кількість відмов і скарг зростає, це сигнал тривоги і привід допрацювати розсилку. І не забувайте додавати до листів посилання на відписку, щоб у разі необхідності одержувачі могли легко відмовитися від розсилки.

Адресати ігнорують розсилку. Крім звичайного email-спаму, існує і таке поняття як «graymail» — сіра пошта. Так називають розсилки, які відправлені на законних підставах, потрапляють у «Вхідні», але користувачі їх ігнорують. Наприклад, колись людина підписалася на розсилку, але згодом листи стали їй нецікаві. Адресат може відписатися, але не робить цього, а просто ігнорує розсилку.
 Наша компанія, запрошує на онлайн тренінг складська логістика, а також, онлайн тренінги з логістики в Україні , та странах СНГ.

Поштові послуги зазначають, що листи від конкретного відправника ніколи не відкривають, і починає автоматично надсилати їх до спаму.

Для запобігання розсилці graymail відстежуйте показники відкриття розсилки. Якщо бачите, що одержувач довгий час не відкриває листа, надішліть йому повідомлення про швидке видалення з бази та запропонуйте підтвердити передплату. За відсутності дії у відповідь — видаляйте email зі своєї бази.

Листи потрапляють під спам-фільтри. Спам-фільтри – це спеціальні програми, які використовують поштові послуги для перевірки листа на приналежність до спаму. У процесі перевірки оцінюють:
 - Заголовок листа;
 - Зміст повідомлення;
 - Наявність адреси відправника в «чорних списках»;
 - рейтинг IP-адреси та домену;
 - якість email-бази;
 - Дозвіл користувача.

Ще одна причина, через яку спам-фільтри позначають легальне розсилання як спам - це наявність у змісті листів стоп-слів. Це слова та фрази, які часто зустрічаються у спамерських розсилках. Наприклад: терміново, ексклюзивна пропозиція, безкоштовно, подарунок та інше. Вживання одного-двох стоп-слів не принесе шкоди. Але при великій кількості заборонених слів лист полетить у спам.

Крім того, рекомендуємо уникати улюблених спамерських прийомів: капслока, різнокольорових шрифтів, великої кількості смайликів.